(0562) 360-300

(050) 321-15-94

Заказать звонок
Каталог товаров

Експлуатація комп'ютерної техніки в літній час

Експлуатація комп'ютерної техніки в літній час
Кожен керівник знає що в літній період часу, коли стовпчик термометра зашалює за позначку 30 градусів, працездатність співробітників падає. В офісному або іншому приміщенні, де зосереджена комп'ютерна техніка, комфортна температура для ефективної роботи часто завищена. Навіть встановлені в будівлі кондиціонери, що працюють на повну потужність, не завжди забезпечують бажані 18-22 градуси. І винна в цьому не тільки спекотне літо, але і внутрішні джерела тепла, присутні в приміщенні.
Завищена температура всередині приміщення негативно впливає не тільки на людей, вона ставить в екстремальні умови працездатність всієї офісної техніки. Відомо, що електронні пристрої погано переносять підвищену температуру, що призводить до збільшення кількість збоїв в їх роботі, а іноді до повного виходу з ладу. Розглянемо, яка комп'ютерна техніка є найбільш потужним джерелом додаткового тепла.
Як правило, настільні персональні комп'ютери експлуатуються весь робочий день. Кулери, встановлені всередині, постійно одбувають перегрітий центральний процесор і процесор відеокарти. Не дарма ці мікросхеми забезпечені потужними радіаторами для розсіювання генерується тепла. Свою лепту в загальний тепловий потік вносять також мікросхеми пам'яті і імпульсний блок живлення, що має окремий вентилятор. З цього можна зробити висновок, що сучасні комп'ютери поки ще не досконалі, випромінюють багато непотрібної теплової енергії, а значить, мають низький ККД.
Ще одним джерелом тепла в офісному приміщенні є копіювальна техніка та лазерні принтери. Вони мають схожий принцип дії. Нагрівання робочих барабанів може досягати температури 200 градусів за Цельсієм. Висока температура необхідна для розплавлення порошку тонера в процесі створення відбитка на папері. Залежно від інтенсивності роботи зазначених пристроїв, прибавка температури в приміщенні може бути значною.
Вся вироблена теплова енергія від комп'ютерів, їх периферії та іншої офісної техніки утилізується кулерами і радіаторами охолодження в навколишнє середовище, сприяючи додатковому нагріванню повітря в приміщенні. У зимову пору року дана проблема зазвичай не є актуальною, але в літній період, особливо в спекотні дні липня - серпня, вона може завдати неприємностей.

                          Дотримуйтесь рекомендації та ремонт комп'ютерів вам не буде потрібно

1. Всю комп'ютерну техніку, що знаходиться в робочому приміщенні або офісі необхідно розподілити рівномірно.
2. Використовуйте зовнішні вентилятори для додаткового охолодження офісної техніки і щоб вирівняти температуру повітря в приміщенні.
3. Пристрої, які в даний момент не експлуатуються, необхідно відключити.
4. Максимум роботи на комп'ютері робіть з ранку, поки приміщення ще не прогрілося або в більш прохолодні дощові дні.
5. Обов'язково використовуйте технологічні перерви, під час яких відключайте комп'ютерну техніку для охолодження. Те ж саме робіть під час обідньої перерви.
6. Зменшуйте відсоток завантаження процесора комп'ютера - не прагнете до одночасного виконання декількох складних завдань, що може привести до перегріву і збою.
Якщо підходити до проблеми розумно, завжди можна намітити і виконати кілька технічних і організаційних заходів, що дозволяють ефективно боротися з літньою спекою і її наслідками для співробітників компанії комп'ютерів та іншої офісної техніки. Успішне вирішення проблеми дозволить зменшити втрати робочого часу, запобігти виходу обладнання з ладу.